Často kladené otázky

Jestliže projekt přihlásím do studentské kategorie, mohu zároveň soutěžit o hlavní cenu?

Ano. Ačkoli aplikace umožňuje zvolit pouze jednu kategorii, všechny projekty přihlášené přes webovou aplikaci jsou automaticky zařazeny i do soutěže o hlavní cenu. Přihlášením do studentské nebo muzejní kategorie pouze volíte oblast, v níž soutěžíte spolu s pravidly resp. hodnotícími kritérii, která se k nim vztahují. Je jen na týmech a možnostech konkrétního projektu, zda kromě kritérií prioritních pro cenu ve své kategorii, zároveň splňují kritéria, která jej umožní vysoce hodnotit v kategorii hlavní cena.

Jaké jsou přesně podmínky pro přihlášení do studentské kategorie? Musí být všichni členové týmu studenti?

Zásadou je, aby celý projekt od idey po realizaci byl studentské dílo. Tým může mít konzultanta pro specifickou odbornost nebo zkušenost, který je mimo studentský statut. Ale 80% týmu musí tvořit aktivní studenti vysoké nebo střední školy. Aktivním studiem je míněno nepřerušené a předčasně neukončené studium.

Musí být všichni studenti v projektech aspirujících na studentskou cenu pouze studenti archeologie?

Ne. Ačkoli je soutěž míněna jako prostředek ocenění v rámci archeologické profese (včetně přípravy na ni), nemusí se jednat pouze o studenty archeologie, zde je kvalita projektu definována vylučovacím hodnotícím kritériem, jímž je odborná správnost.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ani ve stanovách, ani zde? Napište nám!

Oficiální kontaktní e-mail


e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info